Каталог товарів

Цемент – універсальність застосування

Цемент є одним з найважливіших єднальних матеріалів у світі. Його історія веде відлік ще з часів древнього Риму. Відтоді склад і технологія виготовлення цементу удосконалювалася, що дозволило йому стати найширше використовуваним матеріалом у світі. Зараз цемент в мішках в Харкові можна купити недорого. У нашому інтернет-магазині представлені популярні марки від провідних виробників.

Головною властивістю цементу по праву вважається його универсальность. Єднальне, використовуване в розчинах - вода. Порошкоподібна структура матеріалу дозволяє зберігати його тривалий час. Його легко змішати з іншими матеріалами, наприклад піском, глиною, гравієм.

Виробництво цементу

Цемент: практичне застосування, виробництвоІнгредієнти для виробництва цементу розрізняються залежно від марки. Марка, у свою чергу, визначає цільове призначення, міцність і інші параметри. На практиці у будівництві для приготування розчинів, можуть використовуватися:

 • мелений портландцементный клінкер;
 • доменний шлак;
 • летуча зола;
 • вапняковий порошок і різні органічні або мінеральні речовини.

При змішуванні з водою утворюється тверднуча і водонепроникна маса. Найбільш поширеними типами є портландцемент (додавання подрібненого портландцемента) і трасс-цемент (додавання траса, природного каменю, зробленого з вулканічного попелу).

Практичне застосування цементу

Цемент: практичне застосування, виробництвоЦемент в основному використовується при виробництві бетону. Його можна використати, наприклад, для виготовлення стійких анкерів для стовпів або для заливки фундаменту житлових і нежитлових будинків, господарських будівель та ін.

Цемент також використовується як єднальна речовина при виробництві будівельного розчину і штукатурки, а також може змішуватися з вапном. Матеріал стає твердим в результаті хімічної реакції. Будівельний розчин в основному робиться і обробляється безпосередньо на будівельних майданчиках.

Застосуються він може:

 • в якості єднального для заливки фундаменту;
 • стяжка;
 • штукатурні суміші;
 • бетонні конструкції(наприклад, євроогорожа, плитка і ін.);
 • кладка стін та інші сфери.

Цементний розчин має високу міцність після висихання. У зв'язці з вапном, добре протистоїть дії вологи і застосовується усередині приміщень.

Виробництво будівельного розчину

Окрім негашеного вапна або цементу, розчин також містить заповнювачі з каменю, який, на відміну від бетону, може мати розмір зерна всього декілька міліметрів. В основному це пісок. Крім того, є вода і добавки, що розбавляють або загущають суміш.

В цілому розрізняють три основні типи:

 • вапняний розчин
 • вапняно-цементний розчин
 • цементний розчин.Цемент: практичне застосування, виробництво

Використання будівельного розчину

Розчин застосовується, у тому числі, в житловому будівництві, коли кладуть цеглу або обштукатурюють стіни. Крім того, тонкошаровий розчин застосовується при зведенні стін, що несуть, з газобетонних блоків. Вогнетривкий шамотний розчин часто використовується для кладки печей, камінів. Завдяки своїм властивостям, здатності не втрачати технічних характеристик навіть при тривалій дії високих температур, такий тип цементу використовується для створення термо-конструкций навіть виробничого масштабу. Гіпсовий розчин часто застосовують для затирання швів, як доступний обробний матеріал.


Примітка! Перед вибором будматеріалу слід уважно ознайомитися з інформацією на упаковці. Краще всього звернутися до фахівців нашого інтернет-магазину. Вони допоможуть вам підібрати саме ту марку цементу, яка повністю відповідатиме цільовому призначенню.


Доступные стройматериалы