Каталог товарів

Гіпсокартон - структура і властивості матеріалу, монтаж конструкцій

Різноманітність будівельних матеріалів увесь час збільшується. Сучасні технології відсовують на далекий план класичні будматеріали, тим самим спрощуючи роботи по зведенню, ремонту і обробці приміщень. Особливою популярністю користуються гіпсокартонні листи.

Структура листів

Гіпсокартонні плити відомі також як суха штукатурка, а основним матеріалом є гіпс. Формується лист завдяки картонному покриттю їх будівельного паперу.

Гіпсокартонні плитиЦей вид відрізняється особливими властивостями:

 • вологостійкість;
 • щільність;
 • паронепроникна;
 • теплоізоляція.

Гіпс - це порошок сіруватого кольору, який отримують шляхом обробки : теплова дія, подрібнення. Залежно від якості, чистоти і помелу будматеріал розділяють на наступні категорії:

 • будівельний;
 • формувальний;
 • медичний.

Найчастіше така сировина використовується для обштукатурювання сумішей, монтаж перегородок, вирівнювання поверхонь, конструкція вентиляційних коробів.

Такий товар ідеально підходить для будівництва, особливо для виконання внутрішніх робіт. Плити не мають запаху і токсичних складових. Крім того, будматеріал здатний легко поглинати і виділяти вологу при необхідності.

Враховуючи ці особливості, не потрібно більше аргументів, щоб пояснити популярність товару.

Види гіпсокартонних листів

Залежно від призначення склад плит може трохи мінятися. Виробник додає певні речовини, щоб надати певних властивостей. Отже, у будмагазинах кожен споживач може знайти 4 види такого покриття. Виробники частенько забарвлюють верхній шар картон в певний колір залежно від призначення. Види гіпсокартонних листівВідрізнити їх можна і по маркіровці:

 • ГКЛ - стандартний гіпсокартонний лист;
 • ГКЛО – вогнетривкий;
 • ГКЛВ – вологостійкий;
 • ГКЛВО – об'єднує властивості двох попередніх і є оптимальним вибором для виконання ремонтних робіт.

Стінні або стельові панелі мають блідий сіруватий колір, що зручно при обштукатурюванні.

Незважаючи на те що цей вид матеріалу легко піддається зміні конфігурації, для монтажу арок і інших елементів краще придбати спеціальний арочний гіпсокартон.

Найбільш поширеними є наступні розміри:

 • товщина – 8–24 мм;
 • довжина – 2–3м;
 • ширина – 1,2–1,3м.

Параметри також можуть відрізнятися.

Робимо розрахунки

Ви зібралися приступати до роботи, головне, правильно провести розрахунки і замовити або купити на базі необхідну кількість будматеріалу.

 1. По-перше, прорахуйте площу поверхні, де необхідно зробити монтаж, і додайте 10% матеріалу.
 2. По-друге, якщо панель має розміри 2,5 м х 1,2м, то він покриє поверхню в 3 кв.м.
 3. Відповідно отриманий результат слід ділити на 3 і округлити до цілого числа.

Купуючи будматеріал цього типу, також передбачите придбання сполучної стрічки, суміш для заповнення швів, кріпильні елементи.

З чого розпочати?

Монтувати листи нескладно, оскільки панель легко кріпитися на мастику або спеціальний каркас, виконаний заздалегідь. Але якщо знадобиться все ж тільки невеликий сегмент, доведеться навчитися розрізати гіпсокартон. Для цього краще прикласти цілісний елемент до місця, де вимагається його прикріпити. За допомогою рулетки зробіть вимір відстані і позначити місце зрізу. По лінії робить розріз картонного шару, робимо бавовну по поверхні. Після таких маніпуляцій лист повинен зламатися по наміченому розрізу. Вам доведеться тільки розрізати картон, з іншого боку.

! Особливості монтажу можуть відрізнятися залежно від поверхні, функцій, конфігурації конструкції, призначення приміщення.

Установка на стелю

Установка на стелюСпочатку вимагається підготувати стару стелю для проведення ремонтних робіт. Для цього слід видалити залишки старої штукатурки і інших будматеріалів. Далі робиться розкрій листів і підготовка обрешетування з брусків, що несуть і поперечних.

Гіпсокартон фіксується так, щоб стики розташовувалися по поперечних брусках і в шаховому порядку. Монтаж слід розпочинати з кута кімнати. Для виконання ремонтних робіт знадобиться не менше двох чоловік, оскільки маса матеріалу досить переконлива. Для фіксації використовуються саморезы з кроком в 15 см

Якщо надалі передбачається штукатурка поверхні, рекомендується залишити проміжок в 0,3 см Під шпалери або фарбування слід встановити поверхні встык. Проміжок залишити тільки по периметру. Частенько там потім встановлюють декоративні плінтуси або бордюри.

Вирівнювання стін

УУстановка гіпсокартонних плит допоможе швидко і недорого впоратися з нерівностями стін. Впоратися з цим завданням можна двома способами: безкаркасним і каркасним.

Установка гіпсокартонних плитУже з назви зрозуміло, що для установки знадобитися зведення каркаса їх металевого профілю або дерев'яних брусків.

Обрешетування з дерева має деякі недоліки:

 • складність складання;
 • якщо деревина недостатньо суха, надалі в процесі висихання вона може деформуватися, що приведе до тріщин;

Тоді як металева конструкція не піддається дії вологи, що робить можливою експлуатацію такого матеріалу навіть в кімнатах з підвищеним рівнем вологості, наприклад, кухнях, балконах, ванних кімнатах.

Установка гіпсокартонних плит Для підготовки основи знадобиться той, що направляє і стійковий. Останній фіксується за допомогою саморезов до того, що направляє через кожні 40 см Відстань не має бути більше 60 см Краю сусідніх листів повинні кріпитися до однієї стійки. Коли каркасна основа буде готова можна приступити до монтажу гіпсокартону.

Етапом, що робить висновок, стане нанесення фінішної шпаклівки. Спочатку зашпакльовувалися стики, а коли ці ділянки повністю просохнуть, можна приступати до усієї поверхні.

Безкаркасний спосіб припускає наклеювання пластів за допомогою спеціальної клейової суміші.

Установка перегородки

Монтаж гіпсокартонуТакі конструкції значно вигідніше чим спорудження перестенка з цеглини:

 • легкість і швидкість монтажу;
 • відсутність потреби розводити цементні суміші;
 • рівна поверхня;
 • легка вага конструкції;
 • високий рівень шумоізоляції.

Для виконання робіт знадобиться гіпсокартон певного виду, матеріали для каркасу, мінвата або скловата.

Спочатку наноситься розмітка для майбутньої стіни, відмічають вісь і переносять її на стіни і стелю. Робиться установка каркаса починаючи від тих, що направляють, які кріпляться до підлоги і стелі, і закінчуючи стійками. Для кріплення використовують дюбели з шурупами. Рекомендований розмір 6 х 40 або 8 х 60.

Проводиться обшивка однієї сторони спочатку цілими листами, а потім при необхідності робиться підрізування.

У порожнину майбутнього перестенка слід встановити ізоляційний шар з минваты. Щільність укладання не дозволить матеріалу сповзати. На завершення виконується обшивка гіпсокартонному, з іншого боку.

Крім того, з цього матеріалу виконую різні конструкції, які виконують як практичні, так і декоративні функції.

Товар доступний на будбазах і в інтернет-магазинах в необхідних об'ємах і за доступною ціною.


Доступные стройматериалы