Каталог товарів

Сіль технічна харчова

Сіль — практичне застосування

использование поваренной солиПрактичне застосування сіль знаходить в різних сферах: сільське і комунальне господарство, для виробництва харчових продуктів. Залежно від цільового призначення, сіль, що фасується в мішках можна умовно поділити на харчову і технічну.

Залежно від сфери використання, мінерал відрізняється за розміром фракцій. Але найчастіше зустрічається 3-й помел. У інтернет-магазині Татос-Буд можна купити недорого фасовану сіль технічну і харчову третього помелу. Ми також готові забезпечити доставку товару за місцем призначення (в межах Харкова та області).

Розберемося для чого потрібні обидва види солі.

Харчова фасована сіль 

У харчовій і легкій промисловості, поширено використання кухарської солі. Як правило, її застосовують для поліпшення смакових якостей харчових продуктів. Відомо, що харчова сіль може викликати різні взаємодії, наприклад, з білками та водою, а також з мікроорганізмами та ферментами. Ці взаємодії часто мають велике значення при виробництві харчових продуктів, а в деяких випадках просто незамінні.

На практиці це означає, що неправильний розрахунок пропорцій може не лише не поліпшити смак, але і зовсім зіпсувати його.

Для різних типів продуктів, сіль робить різне значення, наприклад:

 1. Хліб: сіль служить для розпушування тесту, запобігає злипанню тесту і впливає на бродіння.
 2. Сир: сіль впливає на вміст води, регулює активність заквасок і змінює активність ферментів.
 3. М'ясні та ковбасні вироби: сіль регулює вміст води, сприяє розчиненню білку і, отже, зв'язуванню дрібно і крупно нарізаних м'ясних продуктів, таких як сосиски, гамбургери та ін.
 4. Овочі: сіль примушує клітинну воду виводитися з рослинної тканини, впливає на активність мікроорганізмів під час ферментації білокачанної капусти у квашену капусту і, таким чином, також впливає на консистенцію кінцевих продуктів.
 5. Риба і рибні продукти: сіль використовується для консервації риби, регулює вологість і запобігає надмірній втраті рідини під час приготування.

У побуті сіль також активно застосовується як смакова добавка, в народній медицині та інших галузях.

Значення солі в промисловості

Сіль не лише смакова добавка, використовувана всюди. Ця ще і незамінна сировина для промислових цілей (технічна сіль, що фасується в мішках). Близько 80% вироблюваної солі використовується як технічна сіль. Промислова сіль - це та, яка використовується для перероблення промислових матеріалів, таких як хлор, каустична сода і т.п.

Генеалогічне дерево пробачимо способом показує, які групи продуктів можна створити з солі за допомогою різних хімічних процесів. Розглянемо деякі з них.

Хлорно-лужний електроліз

Речовини, отримані в результаті хлор лужного електролізу, є основою для виготовлення:

 • пластмас;
 • дезинфікуючих засобів;
 • засобів для очищення води;
 • виробництва для мила і целюлози (папери).

При хлорно-лужному електролізі хлор і каустична сода отримують з солі, яка складається з іонів натрію і хлориду. Іони натрію і хлору, розчинені у водній рідині, мають різні електричні заряди. У сенсі фрази "протилежності притягуються" іони переміщаються відповідно до свого заряду до позитивно або негативно зарядженим електродам і віддають свою енергію. В результаті цього процесу утворюється газоподібний хлор і каустична сода.

Виробництво соди

Сода і бікарбонат натрію отримують з двох сировинних матеріалів – солі та вапна з використанням технічно складного промислового процесу. Сода використовується як сировину для багатьох різних продуктів.

Перерахуємо деякі з них:

 • стекло;
 • барвники;
 • миючі та чистячі засоби та т.п.

Розпушувач, ліки, мінеральні корми для тварин і т. д. робляться на основі бікарбонату натрію.

Широкий спектр застосування промислової солі, що фасується в мішках

Завдяки своїм особливим властивостям сіль також використовується багатьма різними способами в комерційних операціях, наприклад, як регенеруюча сіль для зм'якшування води. Іншою сферою застосування є консервація шкір і шкір на шкіряних заводах і т.п.

У наступному списку показані інші приклади з великого спектра використання промислових солей :

 • у фарбувальних майстернях;
 • у розписі по шовку;
 • для консервації оболонки;
 • на риболовлі;
 • для годування великої рогатої худоби та дичини;
 • для виробництва концентрату і лизунца;
 • для виробництва холодних сумішей;
 • для буріння;
 • у керамічній промисловості;
 • для глазурі;
 • для обробки поверхонь гальваникой;
 • у металургійній промисловості.

Приведений вище список далеко не повний. Його можна доповнити масою різних напрямів практичного застосування технічної солі. Тільки у нашому інтернет-магазині в Харкові можна купити фасовану сіль в мішках по 50 кг третього помелу. У нас існує як оптова форма співпраці, так і роздрібна.

ТОВ "Татос-Буд" пропонує широкий асортимент будівельних матеріалів, які можна купити в одному місці, не втрачаючи часу і грошей на нескінченні поїздки по місту.