Каталог товарів

Будівельні матеріали і екологія

Коли перед споживачем виникає необхідність виконання ремонтних робіт   або будівництва житла, перше, про що він турбується, так це про вартість матеріалів, якість робіт, дизайн або тривалість процесу. А ось питання про вплив будматеріалів на здоров'я людини або взагалі не виникає, або вирішується в останню чергу.

Деякі матеріали, незважаючи на високу якість, відомі бренди, виробників і відмінний вид здатні підірвати здоров'я мешканців будинку або офісу. Частенько вони можуть непомітно впливати на здоров'я, провокую хронічні захворювання або виникнення алергічних реакцій.

Екологічно чисті матеріали

Оскільки будівельники нечасто звертають увагу на такі характеристики, як екологічність матеріалу, цим питанням слід зайнятися замовникові. Будьте готові до того, що за такий ремонт доведеться віддати більше грошей, але і турбується про негативний вплив на тих, що мешкають не припаде.

Класифікація будматеріалів

Враховуючи екологічність продукту, всі будівельні матеріали розділяють на наступні:

 • гармонійні поширені в природі і не мають негативного впливу на людину;
 • негармонійні виділяють шкідливі випари, що може спровокувати захворювання.

Завдяки сучасним технологіям ринок розширив асортимент матеріалів, які використовують для виконання ремонтних робіт або у будівництві. Відповідно все частіше застосовують штучні суміші і покриття, які відрізняються практичністю, різноманітністю і естетикою. Проте не варто забувати і про безпеку.

Загальнобудівельні матеріалиОкрім цієї класифікації фахівці рекомендують і інші варіанти. Наприклад, усі речовини слід розглядати не лише з точки зору їх чистоти і впливу на здоров'ї людини, але і на довкілля, можливість відновлення, об'єми енергії для їх виробництва.

Згідно з цими пунктами усі матеріали діляться на:

 • біопозитивні;
 • умовно екологічні;
 • не екологічні.

У першу категорію визначають усю сировину, яка здатна поновлюватися в природі, нешкідливо для здоров'я людини і довкілля, не вимагає витрат енергії. У цій групі наступні матеріали: дерево, пісок, камінь, натуральна оліфа і клей, каучук.

Умовно екологічними вважаються будматеріали, які широко представлені в природі, але рециклируются вони не повністю, а для виробництва вимагають невеликі витрати енергії, наприклад, скло, алюміній, глина.

Інші варіанти не відносяться до екологічних матеріалів і сировини.

Кожен товар має супроводжуючі документи, де вказуються всілякі показники і наявність шкідливих добавок. Але оскільки в приміщення комбінуються різні суміші, покриття, обробні елементи, то вирахувати коефіцієнт негативного впливу практично неможливо. Щоб мінімізувати шкоду, краще ознайомитися з можливими небезпеками заздалегідь.

Деревина

ДеревинаДерево є абсолютно біопозитивним матеріалом, з якого можна звести конструкції, що відрізняються легкістю і надійністю, міцністю, стійкі до гниття.

Модифікована деревина може бути міцнішою завдяки додатковому армуванню. Такі конструкції здатні дихати, а також створюють сприятливий клімат усередині приміщення.

Але не варто забувати, що саме деревина добре вбирає радіаційне випромінювання. Так, якщо воно піддавалося дії високою радіацією або хімічній дії, цей фон залишається в масиві на тривалі роки.

Щоб захистити свій дім від такої дії, слід робити закупівлі тільки в перевірених магазинах, а також перевіряти наявність сертифікатів, які підтверджують якість і чистоту матеріалу.

Глина

Цеглина, плитка, черепицятакож полягають в групі екологічно чистих товарів, призначених для будівництва.

Цей матеріал повністю рецикліруємий. Будівлі з глини можна експлуатувати декілька століть. Головне завдання – забезпечити захист надмірної вологи, наприклад, за допомогою покрівлі.

Бетон

БетонЦемент настільки звичний у виконанні робіт, що на його екологічність рідко звертають увагу. Сам по собі цемент практично не несе небезпеці для людини. Бетонне покриття має такі якості, як щільність, міцність, а також масивність.

Але розчин з цементу після затвердіння не здатний дихати. А також матеріал не пропускає атмосферні електрохвилі, а також здатний посилювати дію електромагнітного випромінювання.

Такі якості збільшуються, якщо бетон посилюють арматурою. У приміщенні екранується електромагнітне випромінювання. Одним з наслідків впливу на здоров'ї людини є хронічна втома.

Додаткові складові і заповнювачі бетону, наприклад, щебінь, а також мають високий рівень щільності, що не дозволяє стінам дихати.

Синтетичні матеріали

Синтетичні матеріалиЦі компоненти все частіше застосовуються у будівництві. Але більшість з них має шкідливі для здоров'я людини складові.

Наприклад, при використанні металовмісних фарб у міру висихання в повітрі з'являються мікрочастки, які можуть потрапляти на продукти харчування і предмети ужитку. Фарб алкіду не мають у своєму складі важких металів, але виникає питання про вплив інших елементів.

Різкий запах в процесі висихання виділяють синтетичний лакофарбні речовини. Для повного висихання знадобиться від однієї доби до декількох років. Упродовж цього часу виділяється полівінілхлорид, який взаємодіє з повітрям, і проникає в організм людини, викликаючи захворювання крові і печінки. Тому використання таких покриттів в житлах має бути мінімізоване.

Пінополістерол

ПінополістеролЦей компонент абсолютно нешкідливий для людини, чистий і не виділяє токсинів. Тому термоблоки від відомих виробників з його застосуванням користуються особливою популярністю у будівництві. Крім того, з цього матеріалу роблять тару для харчових продуктів. Антипирены в складі дозволяють зробити його негорючим.

Для обробних зовнішніх робіт рекомендується віддати перевагу нешкідливих і стійким до атмосферних осідань суміші:

 • облицювальна плитка;
 • цеглина;
 • фасадна штукатурка.

Для внутрішніх робіт бажано застосовувати екологічно чисті продукти, як цементно-піщані суміші, гіпсові штукатурки.

Покриття для покрівлі

Сучасні покриття в основному відносяться до екологічних і нешкідливих для здоров'я людини. До категорії сприятливих покрівельних будматеріалів належать:

 • металева черепиця;
 • керамічна покрівля;
 • цементно-піщана черепиця;
 • м'які покриття;
 • очерет;
 • гонт.

З таким покриттям власникам не доведеться турбуватися про некомфортний і небезпечний мікроклімат. А ось шифер, який був досить популярним останніми роками, викликає все більше побоювань.

Раніше вважалося, що проблемним компонентом є азбест. Але насправді шкідливим є амфиболасбест. Українські виробники використовуються в процесі виготовлення шиферних листів хризотил-азбест. Цей компонент допускається для випуску покриття приватних будинків. Але в Європі заборонено використання будь-яких варіантів азбесту.

Небезпечні речовини у будівельних матеріалах

Будмаркети пропонують величезний асортимент не лише традиційних виробів, але і сучасних речовин, які робляться з додаванням іноді і не зовсім сприятливих добавок. Щоб запобігти попаданню такого матеріалу у ваш будинок або мінімізувати шкоду від нього, важливо ознайомитися з основними токсичними речовинами і їх характеристиками.

Формальдегід

ФормальдегідЦей токсичний газ міститься в смолах, і виділяється з обробних покриттів. До таких товарів відносяться: ДВП, ДСП, листи фанери, шпаклювання, пластифікатори.

Газ провокує алергічні реакції, сприяє розвитку онкологічних захворювань, ставати причиною появ шкірних захворювань, проблем із зором.

Рішення: перешкоджає виділенню наявність ламінуючого шару на поверхні плит ДСП, ДВП, фанери. При виборі віддавайте перевагу вітчизняним брендам. В якості альтернативи можна використати плити МДФ. Такий матеріал не має у своєму складі шкідливих складових, тому рекомендований до використання в дитячих кімнатах. Таке покриття також дозволить підвищити рівень шумо- і теплоізоляції.

Стирол

У приміщенні джерелом молекул стиролу може стати пінопласт, пластик для облицювальних робіт, лакофарбні речовини, клейові суміші. Підвищити рівень може і наявність вагонки. Стирол впливає на судинну систему, погіршує зір, дратує слизову оболонку дихальних органів.

Рішення: виконання пароізоляції стін з внутрішньої сторони захистить приміщення від попадання молекул стиролу. Альтернативою може стати обклеювання вініловими шпалерами. Пластикові і пінопласти листи не рекомендується використати в якості утеплювача в кімнатах, де живе малюк.

Фенол

ФенолФенольні з'єднання є присутніми в лакофарбних виробах, тому наявність таких елементів в приміщенні в 10 разів збільшує концентрацію токсину. Речовина впливає на склад крові, а також провокує захворювання нирок і печінки.

Рішення: використати усі вироби згідно з рекомендаціями. Ні в якому разі не застосовувати фарби для зовнішніх робіт усередині приміщення. Малярні роботи в житлах слід виконувати тільки лаками і фарбами, в основі яких натуральні компоненти.

Екологи рекомендують до застосування фарби алкіду і полиэфирные. Вони швидко сохнуть, відсутній різкий запах і токсини. Альтернативою можуть стати водоемульсивні фарби. У водно-дисперсних речовинах основним елементом є акрил і латексні сополімери.

Радіація

Визначити перевищення радіаційного фону можна тільки за допомогою спеціального приладу - дозиметра. Деякі природні будматеріали можуть містити радіонукліди, рівень яких перевищує норму. У такому приміщенні людина випробовує слабкість, запаморочення, а впродовж тривалого періоду може розвиватися онкозахворювання, найчастіше рак легенів.

Високий рівень радіації може концентруватися в щебені, який використовується для підготовки бетонної суміші. Небезпека ховається і в шпалерах(ті, що так красиво світяться в темряві), що фосфоресціюють.

Рішення: замість бетону для стін рекомендується застосовувати шпаклівки та штукатурки, альтернативою стануть і навісні панелі. Усі цементні елементи рекомендується покрити шпаклюванням перед тим, як приступити до нанесення фінішного декоративного покриття, наприклад, шпалер. Такий захисний шар перешкоджає радіаційному випромінюванню.

Віддайте перевагу тільки якісним, сертифікованим обоям и будматеріалам. Перш ніж підтвердити безпеку відповідним документом, усі речовини і покриття проходять спеціальну перевірку на наявність радіаційного випромінювання. Тоді як на ринку не завжди товари мають супровідні документи.


ТОВ «Татос-БУД» пропонує широкий асортимент будівельних матеріалів, які можна купити в одному місці,
не втрачаючи часу і грошей на нескінченні поїздки по місту.