Каталог товарів

Етапи ремонту квартири. З чого розпочати.

Проведення ремонту завжди асоціюється із затяжними роботами, які вимагають немало часу, сил, нервів, а також фінансових витрат. Але цих недоліків можна уникнути, якщо правильно спланувати усі етапи. Як би це не звучало фантастично, процес навіть принесе вам задоволення і захопить усіх членів сім'ї.

Особливо важливо, що вам вдасться уникнути масштабних безладів, які особливо неприємні. Отже, головне правило, якого слід дотримуватися в процесі ремонтних робіт квартири, це грамотне планування етапів.

Завдяки послідовності виконання вдасться:

 • заощадити гроші;
 • уникнути непередбачених витрат;
 • скоротити час на виконання робіт;
 • добитися кращої якості робіт.

З чого розпочати

Отже, з чого розпочати, якщо ви наважилися взятися за проведення ремонтних робіт у квартирі?

З чого розпочати, якщо ви наважилися взятися за проведення ремонтних робіт в квартирі

Фахівці рекомендують виконувати усі дії згідно з наступним алгоритмом:

 • продумати дизайн приміщень;
 • демонтаж;
 • монтаж перегородок;
 • вирівнювання стін, штукатурка;
 • монтаж систем водопостачання, опалювання, електрики та водопостачання;
 • стягування підлоги;
 • гіпсокартонні, плиткові та малярні роботи;
 • підлогові покриття;
 • установка сантехніки та електроприладів;
 • фінішна обробка.

Дизайн квартири

Цей етап не вимагає витрат. Тому до нього можна приступати у будь-який час. Проєкт ви можете створити самостійно або звернутися по допомогу до фахівців. Для цього продумайте, які обробні матеріали та меблі ви бажаєте бачити у квартирі. Важливо заздалегідь передбачити розташування джерел світла. Електроприладів.

Якщо заплановано масштабні роботи, такі як переміщення газових труб або видалення стін, знадобиться погоджувати проєкт з міськими службами.

Враховуючи усі особливості процесу, зайнятися цим питанням рекомендується завчасно, оскільки можливо знадобитися більше часу, ніж передбачалося раніше.

 

 

Підготовка приміщення

Основним завданням ремонту є видалення старих матеріалів. Відповідно, будь-який ремонт незалежно від масштабів починається з демонтажу. Перед виконанням обробки необхідно видалити шпалери, старі підлогові покриття, керамічна плитка.

Очистивши усі поверхні від залишків будматеріалів, можна переходити до наступного етапу.

Установка перегородок

Якщо планується капітальний ремонт, то частенько власники планують знос перегородок і установка нових, щоб зробити приміщення максимально зручним для мешканців. У квартирах для зведення перегородок рекомендується використати легкі матеріали, такі як піноблоки, пазогребневі блоки гіпсокартонні листи, цеглину.

Оптимальним матеріалом, звичайно ж, вважається піноблок у 15 см завтовшки. Така стіна забезпечить достатній рівень шумоізоляції. Перегородку слід зафіксувати в підлозі та стінах, тоді між стелею і перестенком слід залишити проміжок в 3 см, якщо будинок новий, щоб подальша усадка не стала причиною деформації змонтованої стіни. Важливо, виконувати армування і фіксацію в стінах кожного четвертого ряду.

Підготовка приміщення Установка перегородок Обштукатурювання поверхонь

Виштукатурювання поверхонь

Коли усі конструкції зведені, можна переходити до наступного етапу ремонту квартири, а саме до штукатурним роботам. Для виконання цих маніпуляцій знадобиться гіпсова штукатурка. Житлові кімнати виштукатурюють в рівень, а ті, де буде підлогове покриття з плитки, необхідно штукатурити "в кути", тобто забезпечити кут в 90°. Тривалість висихання безпосередньо залежить від товщини шару і температури в приміщенні. У теплоті шар штукатурки в 5-6 см висохне через 2 тижні. Чим нижче температура, тим довше сохнутиме шар.

Щоб покриття не тріскалося, необхідно наносити матеріал одним пластом. Можна зробити чорновий, а потім чистовий шар. Причому наносити наступний пласт можна вже через 4-5 годин. Так можна запобігти відшаровуванню. Такий спосіб вирівнювання використовують тільки для стін.

Монтаж системи кондиціонування

Починати монтаж інженерних систем рекомендують з установки кондиціонера. Спочатку необхідно визначити тип системи, а також місце фіксації устаткування кондиціонування. В процесі проведення вентиляційних трас необхідно бути особливо уважним, щоб мінімізувати ушкодження патрубків.

Монтаж системи кондиціонування Установка інженерних систем Стягування підлоги

Установка інженерних систем

Установка системи опалювання може бути виконана як із заміною усієї теплотраси по квартирі, так і тільки радіатори. Їх міняють на сучасніші моделі, які дозволяють поліпшити якість опалювання і понизити витрати. Наявність замочних кранів на трубах передбачена для регуляції тепловіддачі батареї. У ванних кімнатах, кухнях, коридорах рекомендується встановлювати теплу підлогу. Але ці роботи робляться вже на етапі заливки стягування або монтажі керамічної плитки.

Перш ніж приступити до труб водопостачання і каналізації, визначите точне місце установки унітазу, раковин, душа або ванни. Далі розмістите усі труби так, щоб виведення для змішувачів знаходилися на необхідному рівні. У стіні шляхом штроблення готуються пази, і укладаються труби каналізації та подання води.

Для розводки електричних систем, знадобиться план розташування усіх освітлювальних приладів, а також електроприладів, розеток і вимикачів. На наступному етапі проводиться розрахунок навантажень і монтаж електропроводки.

Стягування підлоги

Після установки комунікацій можна сміливо переходити до установки підлоги. Стягування готується або з готових сухих сумішей, або з цементу з добавкою пластифікаторів. Між підлогою і стіною повинен залишатися проміжок в 1 см і укладений ущільнювач, щоб запобігти тиску і подальшому відшаровуванню по периметру. Не рекомендується швидке висихання стягування.

Суміш піску та цементу завтовшки в 8 см і більше може дати мінімальну усадку. Відповідно слід врахувати наявність погрішностей поверхні. Якщо заливається суміш на теплу підлогу, то підключати цю систему не рекомендується 3-4 тижні, тобто до повного висихання пласта.

Ідеальною основою стануть наливна підлога, перевагами якої є:

 • простота установки;
 • мінімальні витрати часу на монтаж;
 • рівна поверхня;
 • відсутність тріщин і шорсткостей.

Монтаж гіпсокартонних конструкцій

Цей етап ремонтних робіт слід виконувати тільки після повного висихання основи підлоги. Перш ніж приступити до фіксації листів гіпсокартону, підготуйте каркас. На стики слід встановлювати спеціальні склополотно та сітки, щоб уникнути тріщин поверхні. Якщо в інтер'єрі передбачено стелю складної конфігурації, то краще замінити гіпсокартонні листи на натяжні полотна.

Монтаж гіпсокартонних конструкцій

Обробка плиткою

Обробні роботи ванної кімнати вимагають досить часу та уваги, щоб отримати відмінний результат.

Підсумок залежить і від якості плитки, тому особливу увагу звертайте на матеріал при виборі. Чим красивіше малюнок, тим складніше добитися ідеального результату. Чим більше параметрів, тим швидше робиться укладання.

Малярні роботи

Ця стадія включає декілька етапів від підготовки поверхні до виконання фінішного фарбування. Спочатку встановлюються спеціальні малярні куточки, проводиться ґрунтовка поверхні стін і стель. Якщо є така потреба, проводиться закладення швів, далі проводиться шпаклювання стін.

Завершальним етапом вважається фарбування або наклеювання шпалер. Головне, враховувати терміни висихання будматеріалів, щоб не порушити технологію і тим самим понизити якість остаточного результату.

Обробка підлоги

Коли виконані усі основні роботи, можна переходити до підлогового укриття. Популярним матеріалом в цьому сегменті є паркет, паркетна дошка або ламінат. Пол ламінат слід укласти шар спеціальної підкладки, яка може бути виконана з пробкової крихти або спіненого поліетилену.

Двері фіксують на завершальному етапі, разом з розміщенням меблів в приміщенні.

Малярні роботи Обробка підлоги

На закінчення, майстри роблять фінішну обробку. До цих видів відносяться чистове забарвлення стін, обробка стелі, нанесення декоративних елементів, а також монтаж плінтусів, декоративних панелей, натяжних стель, предметів декору.

Виконання ремонту по рекомендованому алгоритму допоможе досягти ідеального результату, який радуватиме власників квартири. Затишок, комфорт, функціональність і безпека - то чого вимагає сучасний споживач.


Доступные стройматериалы